جذب مشارکت کارکنان

در مدیریت کسب وکارم همیشه سعی کرده ام از مشارکت کارکنانم و برای اجرای عملکردهای جدید از نظرات و دیدگاه های آنها استفاده کنم. در مدیریت کسب وکار نیز تلاشم براین است که از روش ها و شیوه های جدیدی بهره برداری کنم. راهنمایی بفرمایید از چه روش های دیگری می توانم از مشارکت کارکنان بهره مند شوم و تحولات مورد نظرم را در کسب وکار اجرایی کنم؟ 

ارسال سوال 2 سال قبل
احمد احسانی فر
معمولا مدیران کسب وکارها از دو روش و استراتژی برای جذب مشارکت کارکنان شان استفاده می کنند. روش های مورد نظر عبارتنداز:
1- استراتژی و روش مشارکت جویانه یا همکاری داوطلبانه. در این شیوه مدیران با اطلاع رسانی کامل و ایجاد تمایل و رغبت در کارکنان تغییرات یا برنامه های خود را اجرایی می کنند. در اکثر موارد اجرای این روش به کندی و تکاملی صورت می گیرد، اما از پایداری و عمق بیشتری برخوردار است. مدیرانی که زمان بیشتری برای اجرای برنامه های خود دارند، بهتر است از این روش بهره برداری کنند، چون با اجرای این شیوه باعث محبوبیت و مقبولیت بیشتر خودشان در میان کارکنان خواهند شد.
2- در برخی موارد مدیران برای جذب مشارکت کارکنان از اجبار استفاده می کنند. گاهی مدیران زمان کمی برای اجرای برنامه های خود دارند، بنابراین از قدرت مدیریتی خود استفاده کرده و کارکنان را به انجام امور مورد نظرشان مجبور می کنند. در این حالت با صدور بخشنامه  و اعمال فشار و کنترل های لازم کارکنان را به انجام امور وادار می کنند. البته مدیران باید در نظر داشته باشند که از این روش در طولانی مدت نمی توانند بهره مند شوند و به مرور زمان باید روش خود را تغییر دهند. به هرحال اعمال قدرت در مدیریت کسب وکارها لازم است، اما این قدرت نباید به اهرمی برای استعمار کارکنان تبدیل شود، چون به مرور باعث کاهش عملکرد آنها خواهد شد.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی