پرداخت پورسانت در مدیریت کسب و کار

مدیریت کسب و کاری با حدود 20 ویزیتور را برعهده دارم. تاکنون حقوق کارکنان را به صورت ثابت پرداخت می کردم، اما در جهت افزایش بهره وری، تصمیم دارم حقوق کارکنان را به صورت پورسانتی پرداخت کنم. چه توصیه هایی در این زمینه دارید؟ 

 

ارسال سوال 2 سال قبل
حمیدرضا افشاری
حقوق یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند سبب انگیزش کارکنان و به ویژه کارمندان بخش فروش در یک سازمان شود و بهره وری را در سازمان افزایش دهد. بر این اساس بسیاری از سازمان ها بخشی از حقوق کارکنان را به صورت متغیر و مشروط به خروجی کار در نظر می گیرند. اما اینکه چه مقدار از حقوق کارکنان باید به طور ثابت و چه مقدار متغیر در نظر گرفته شود، دغدغه بسیاری از مدیران در کسب و کارهاست. 
یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد این است که بسیاری از مدیران در زمینه پرداخت پورسانت ها به طور شفاف عمل نمی کنند و این موضوع موجب نارضایتی کارکنان می شود. بهترین توصیه ما به شما در زمینه پرداخت پورسانت به کارکنان این است که اصل شفافیت را در پرداخت پورسانت به کارکنان خود رعایت کنید، زیرا عدم شفافیت در سیاست های پرداخت پورسانت به مراتب بیشتر از کم بودن میزان آن در کارمندان ایجاد نارضایتی می کند. اینکه در زمینه پرداخت ها شفاف عمل کنید باعث افزایش اعتماد کارکنان به سازمان خواهد شد و در وفاداری آنها بسیار حائز اهمیت است.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی