تغییر قیمت در کسب و کار

کسب و کاری را در حوزه لوازم خانگی راه اندازی کرده ام. از آنجا که محصولات باکیفیت هستند و تولید آنها با هزینه بالا انجام گرفته است، تصمیم دارم استراتژی استفاده از قیمت های بالا را به کار ببرم. در این خصوص چه توصیه ای برای من دارید؟ 

 

ارسال سوال 2 سال قبل
جابر کبیری
گاهی اوقات برخی محصولات با قیمت و هزینه بالایی تولید می شود، برای استفاده از استراتژی قیمت بالا برای این گونه محصولات لازم است، این محصول در مقایسه با محصولات رقبا دارای تمایز باشد و این بستگی به توانایی شما دارد که چگونه این تمایز را به مشتریان نشان بدهید. تا زمانی این استراتژی کاربردی و کاراست که رقبا محصولی در سطح محصول شما نداشته باشند زیرا در این صورت قیمت محصولات شما در مقایسه با محصولات مشابه رقبا بالا محسوب می شود و در چنین شرایطی این روش مناسب نیست. 
در نظر داشته باشید استفاده از این استراتژی در صورتی که بدون ملاحظه انجام شود برای تان بسیار خطرناک خواهد بود. همچنین تأکید بر استفاده از این استراتژی می تواند برای رقبای جدید فرصت های مناسبی ایجاد کند، زیرا معمولاً شرکت های تازه وارد رقیب، ابتدا سراغ مشتریانی که نسبت به قیمت حساس هستند و به دنبال جایگزین برای محصولات گران قیمت و پرارزش هستند، می روند و پس از تثبیت جایگاه خود در بازار سراغ مشتریان پرسود می روند. بنابراین توصیه می شود در این خصوص به صورت ایزوله و با دقت تصمیم بگیرید و علاوه بر اینکه با دقت، تمایز محصولات خود را به مشتریان نشان می دهید، به شرایط بازار و رقبا نیز توجه داشته باشید تا دچار شکست نشوید.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی