محصول چند نرخی در کسب و کار

 کسب وکاری را در حوزه محصولات بهداشت دهان و دندان مدیریت می کنم. محصولات توسط نمایندگان در بازار و میان مشتریان توزیع می شود، چندوقتی ا ست محصولات کسب وکارم در بازار با نرخ دیگری توزیع شده و مشتریانم را دچار سردرگمی کرده است، به نظرتان ریشه این اتفاق چیست و برای رفع این مشکل چه باید انجام دهم؟ 

 

ارسال سوال 2 سال قبل
امیر جوان
برخی فروشندگان و عاملان فروش به جای تقویت علم و دانش خود به سراغ کارهای نامناسب در این حوزه می روند. این شیوه عملکرد آنها نه تنها سودی را به سازمان نمی رساند بلکه آثار و عواقب جبران ناپذیری را نیز برای کسب وکارها به همراه دارد. عاملان فروش در این راستا روش های مختلفی را اجرایی می کنند یکی از این شیوه ها تأمین نقدینگی است. در این روش برخی نمایندگان و عاملان فروش وقتی دچار کاهش نقدینگی می شوند، از کسب وکارها و تولیدکنندگان اجناس و کالاها را به صورت اقساط یا چکی دریافت می کنند و سپس با کاهش قیمت،  محصول را در بازار توزیع کرده و به فروش می رسانند. 
 این عاملان فروش با این کار به سرعت مشکل نقدینگی خود را برطرف می کنند ولی کسب وکار اصلی را دچار دردسرهای زیادی می کنند چون با این کارشان باعث چند نرخی شدن محصول در بازار شده و کسب وکار در بازار در آینده دچار مشکل خواهد شد. در این راستا امکان دارد که برخی مشتریان احساس کنند که محصولات تقلبی است و اعتمادشان نسبت به محصولات برند کم شود. به همین دلیل کسب وکارها باید در انتخاب عاملان فروش خود دقت کنند و کسانی را در نظر داشته باشند که به فروش مؤثر و سالم می اندیشند.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی