مدیر لایق، اما پرتوقع

یکی از مدیران ارشد شرکت پیشنهادی داده که در هزینه‌های انجام یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های شرکت تغییری اساسی ایجاد کرده است، حال انتظار دارد که بخش اعظم این کاهش هزینه به‌صورت پاداش به او تعلق بگیرد. با این حال، به خاطر مشکلاتی که طی چند ماه اخیر در سازمان وجود داشت، ترجیح می‌دهم که این پاداش علاوه بر این مدیر، میان کارمندانی که در این مدت عملکرد خوبی داشته‌اند نیز تقسیم شود. چطور این مسئله را به این مدیر انتقال بدهم که با او به مشکل نخورم؟ 

 

ارسال سوال 2 سال قبل
حسنعلی
در بسیاری از موارد، تقدیر و تشکر از کارمندان، احترام گذاشتن به آنها و اینکه به افراد لایق گفته شود که حضور آنها در سازمان چه اهمیتی دارد، بسیار بیش از مسائل مالی برای کارمندان اهمیت دارد. در این شرایط هم دیده شدن کار این مدیر میانی و منتقل شدن رضایت مدیر ارشد از عملکرد او می‌تواند بسیار موثر واقع شود. 
باید به این کارمند نشان بدهید که ارزش کار او را می‌دانید و با هیچ مبلغی نمی‌توانید آن را جبران کنید. به او بگویید امیدوارید در آینده شرایطی فراهم شود که بتوانید زحمات او را جبران کنید. ضمن اهدای لوح تقدیر و در نظر گرفتن سهم قابل‌توجهی پاداش برای او نسبت به دیگر کارمندان، در صورت امکان از طریق کارهای دیگری مانند تخصیص وام بدون‌بهره یا کم‌بهره، مرخصی تشویقی، کم کردن ساعات کاری، فرستادن او به سفر به همراه خانواده و... رضایتمندی خود را از عملکرد او نشان بدهید. به‌عنوان مثال می‌توانید 10‌درصد از سود حاصله را به اشکال مختلف به این مدیر برگردانید. انجام این امور با اینکه هزینه کمتری دارد، اما اثراتش زیاد است. می‌توانید مراسمی را برگزار و در آن به همه کارمندان اعلام کنید پاداش‌هایی که به آنها تعلق گرفته، در نتیجه پیشنهاد این مدیر بوده و از این طریق به شکلی ویژه از او در جمع تقدیر کنید. مجموع این اقدامات معنوی، نسبت به دادن پاداش‌های کلان مادی از ارزش بسیار بیشتری برخوردار است.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی