نیازسنجی بازار

 کسب و کاری را در زمینه تولید غذاهای خانگی راه اندازی کرده ام و می خواهم توزیع محصولاتم را شروع کنم. چطور می توانم نیاز بازار و درخواست مشتری را ارزیابی کنم؟ 

 

ارسال سوال 2 سال قبل
احمد احسانی فر
خدمات و محصولات شما باید متناسب با درخواست مشتریان تان باشد و لازمه این امر، پرهیز از ورود نسنجیده به بازار و انجام نیازسنجی واقعی بازار است. نخستین گامی که می توانید در این راستا بردارید تست غذاها توسط مشتریان و جمع آوری نظریات آنهاست. این مسئله به شما کمک می کند که از پذیرش ایده از طرف مشتریان اطمینان پیدا کنید. تست غذاها را در مناطقی که مشتریان بالقوه شما در آنها وجود دارند و بازار هدف شما محسوب می شود انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. 
یکی از مشکلاتی که کارآفرینان تازه کار دچار آن می شوند، رویاپردازی است؛ اینکه گمان می کنند ایده و کیفیت کارشان فروش آنها را تضمین می کند و نیازی به انجام تحقیقات واقعی بازار نیست.
 این در حالی است که بهتر است قبل از تبدیل ایده به محصول و متحمل شدن هزینه های توزیع و...، خدمات یا محصولات تان را در معرض آرای مشتریان احتمالی قرار دهید و از بازاریابی  غافل نشوید. 
در نظر داشته باشید که بازاریابی پیش از تولید و ارائه محصول آغاز می شود و بعد از تولید و توزیع هم ادامه پیدا می کند. اگر شرایط مالی تان به شما اجازه می دهد، حتما از یکی از کارشناسان بازاریابی و بازارسنجی مشاوره بگیرید.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی