ارتقای فروش - کلینیک کسب و کار

ارتقای فروش

روش یک شرکت بازرگانی در حوزه مبلمان شهری هستم. ما به شهرداری ها و دهیاری ها محصولاتی را عرضه می کنیم؛ با توجه به این موضوع، «فرصت امروز» چه روشی را برای ارتقای فروش سازمان به ما پیشنهاد می کند؟ 

ارسال سوال 3 سال قبل
امیر محمدی
دکتر مجتبی پیرزاد: در ابتدا باید بررسی کنیم که چه برنامه بازاریابی و شناسایی بازار هدفی در این مجموعه صورت گرفته است، یعنی اینکه هزینه ها، روش ها، پیام های بازاریابی و تبلیغات این مجموعه به درستی و متناسب با نیاز مخاطب و جامعه هدف صورت گرفته است؟ نکته دوم این موضوع است که آیا در رساندن پیام تبلیغات و بازاریابی و فرآیندهای تشویق به خرید، قیمت مناسب، کیفیت و نوآوری بهتر در محصولات و خدمات و همچنین زمان خرید فعالیت ها به درستی انجام گرفته است؟ 
نکته سوم نیز به این موضوع اشاره دارد که آیا گام های فروش (هفت گام فروش) به درستی توسط کارشناسان و مدیران فروش و حتی مدیران بالادستی صورت گرفته و در صورت گرفتن جواب نه از مشتری مرحله بازنگری و تبدیل جواب نه به بله و بررسی مجدد خرید و سفارش به طور مشخص و دقیقی انجام شده است؟ 
در واقع باید عارضه یابی و آسیب شناسی دقیقی از سازمان های فروش و بازاریابی و فرایندهای طی شدن در آن صورت گیرد. سپس باید به سراغ بازار هدف جدید برویم. 
لازم به ذکر است که هر مجموعه ای ابتدا باید روی مشتریان قدیمی تاکید و تمرکز داشته و سپس به فکر توسعه بازار جدید خود باشد. براساس قانون پارتو، هزینه و زمان جذب یک مشتری جدید سه تا هفت برابر یک مشتری جدید است. با توجه به این موضوع، چند راهکار برای توسعه بازار هدف برای سازمان شما پیشنهاد می شود، به عنوان نمونه افزایش Data Base از مجریان و مأموران خرید بسیار مهم است. از طرفی حضور قوی و موثر در برقراری ارتباط با آنها به هر بهانه ای براساس اصل احترام و نزدیکی به مشتری در فضاهای مجازی بسیار تاثیرگذار است. 
حضور در وندورلیست شهرداری ها (لیست موردنظر جهت شرکت در مناقصات مجموعه هدف)، برگزاری همایش های تخصصی و علمی ویژه مدیران شهرداری ها یا دهیاری ها و ارائه تندیس و تقدیرنامه به مدیران، ارسال هدایا و یادبود به مدیران مربوطه در اعیاد و زمان های خاص جهت برقراری و تجدید ارتباط با آن مجموعه و ارسال پیامک یا ایمیل به مدیران شهرداری ها جهت تبریک اعیاد و... به جهت یادآوری نام آن مجموعه نیز بسیار می تواند در ارتقای فروش سازمان مثمرثمر واقع شود.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی