راه های پیشرفت کارکنان  - کلینیک کسب و کار

راه های پیشرفت کارکنان 

کسب وکاری را به تازگی راه اندازی کرده ام. اکثر کارکنان کسب وکارم جوان و همگی آنها در پی پیشرفت سریع در کارشان هستند. در مصاحبه ای که با اکثرشان داشتم، متوجه شدم به خاطر پیشرفت و رشد، کسب وکار قبلی شان را رها کرده اند. همین رویکرد آنها باعث ایجاد مشکلات زیادی برای کسب وکار قبلی شان شده است. به شدت نگرانم که روحیه این کارکنان جوان به کسب وکارم لطمه وارد کند و با مشکلات متعددی مواجه شوم. نکته جالب این است که کارکنان همگی رسیدن به پست مدیریتی را پیشرفت می دانند؛ پستی که مطمئنا آنقدر نیست که بتوانم به همگی آنها بدهم. لطفا راهنمایی بفرمایید که در مواجهه با چنین کارکنانی چه کنم؟

ارسال سوال 3 سال قبل
مرضیه میرعظیمی
همه افراد در پی پیشرفت و رشد هستند و هیچ کارمندی دوست ندارد سال ها در یک پست سازمانی باقی بماند، اما بالا رفتن از پله های یک سازمان و رسیدن به مسئولیت های بالاتر نیاز به زمان و طی کردن مراحل مختلف دارد. بهترین پیشنهاد این است که مدیران، فرصت های رشد و پیشرفت را از کارکنانی که خواهان رشد هستند، دریغ نکنند و با سیاست های درونی سعی کنند پست های مدیریتی را به کارکنان شایسته خود بدهند. 
البته بهترین کار این است که مدیران به تمامی کارکنان خود فرصتی برابر بدهند و با برخوردی منصفانه راه را برای پیشرفت کارکنان شان مهیا کنند. همچنین مدیران کسب وکارها با برگزاری آزمون های مختلف و دوره های متنوع می توانند استعداد کارکنان جوان خود را مورد سنجش قرار دهند و با این کار مدیران میانی خود را انتخاب کنند؛ مدیرانی که نقش بسزایی در پیشرفت کسب وکارها  بازی می کنند.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی