شراکت در کسب و کار تجهیزات کامپیوتری - کلینیک کسب و کار

شراکت در کسب و کار تجهیزات کامپیوتری

تصمیم دارم کسب وکاری را در زمینه واردات تجهیزات کامپیوتر به همراه یکی از آشنایانم راه‌اندازی کنم. نحوه شراکت و نوع تقسیم وظایف باید چگونه باشد که در آینده به کمترین مشکل برخورد کنیم؟

 

ارسال سوال 3 سال قبل
زهرا کرد
هرچقدر در ابتدا مسائل روشن‌تر و تقسیم وظایف دقیق‌تر باشد، مشکلات آینده کمتر خواهد بود. توصیه نخست آن است که همه‌چیز مکتوب و به صورت کاملا حقوقی و قانونی ثبت شود.
هیچ توافق شفاهی وجود نداشته باشد. حتی پیشنهاد می‌کنیم یک مشاور حقوقی انتخاب کنید و توافقات اولیه خودتان را به صورت حقوقی در قالب قرارداد و سهام و اختیارات ثبت کنید. تقریبا برای هر نوع اختیار و امتیازی قانون و مقررات کشور راهکاری را پیشنهاد کرده است. توصیه مهم آن است که قوانین مرتبط به‌ویژه قانون تجارت را مطالعه کنید تا با حقوق قانونی خودتان و شریک‌تان کاملا آشنا باشید و با اطلاعات کامل اقدام به تأسیس شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکارتان کنید. توصیه مهم آن است که مزیت‌های خودتان و شریک‌تان را بنویسید و براساس این قابلیت‌ها و مزیت‌ها تقسیم کار روشنی را ترسیم کنید. توقعات خودتان را از کار به یکدیگر بگویید و آن را مکتوب کنید و سعی کنید بار کل کار تقریبا به صورت مساوی بین طرفین تقسیم شود. توصیه چهارم آن است که یکی از افراد رییس هیات‌مدیره شود و دیگری مدیرعامل و کلیه اسناد مالی و تعهدآور نیز با امضای طرفین قابلیت اجرایی داشته باشد. 

همچنین شما می توانید نسخه شنیداری این پرسش و پاسخ را دریافت کنید:گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی