حفظ مدیران ارشد - کلینیک کسب و کار

حفظ مدیران ارشد

کسب و کار بزرگی را مدیریت می کنم که در آن روزانه با تعداد زیادی از مدیران ارشد تعامل دارم و در انجام کارها تا حد زیادی به حضور این مدیران متکی هستم، بنابراین حقوق بالایی برای آنها در نظر گرفته ام اما با این وجود اخیرا دو نفر از مدیرانم به خاطر دریافت پیشنهاد کاری بهتر قصد ترک سازمان را دارند. لطفا مرا راهنمایی کنید که ایراد کارم کجاست؟ 

 

ارسال سوال 3 سال قبل
سید حامد ایرانپور
یکی از اشتباهات مدیران سازمان ها این است که فکر می کنند تمام مشکلات با پول حل خواهد شد اما این طرز فکر اشتباه است. ممکن است کارکنان به خاطر پول وارد سازمان شوند اما این عامل به تنهایی نمی تواند موجب ماندگاری کارکنان و ادامه فعالیت آنها در سازمان شود. بنابراین ماندگاری و ادامه فعالیت کارکنان در یک سازمان در گرو عوامل دیگری همچون احترام و روابط حسنه متقابل است. 
افراد مختلف افکار و فرهنگ متفاوتی دارند و برای وفاداری و تعهد آنها نمی توان از ابزار ترس و زور استفاده کرد بلکه باید با استفاده از ابزارهایی همچون شفافیت، دانایی، معلومات و اعتمادسازی، کارکنان را نسبت به سازمان خود متعهد و وفادار کرد. تعهد، مجموعه ای از مهارت ها و اعتقادات افراد نسبت به خودشان است بنابراین در امور اجرایی باید این دو عامل را در کنار هم در نظر گرفت. بنابراین توصیه من به شما این است که تنها به عامل پول برای حفظ کارکنان نگاه نکنید و سعی کنید روابط گسترده تر و صمیمانه تری همراه با احترام با کارکنان تان برقرار کنید. همچنین هر چه سواد و دانش شما نیز بیشتر باشد ایمان و اعتمادتان به خود بیشتر و این اعتماد به کارکنان نیز منعکس خواهد شد.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی