قرارداد مدیر فروش - کلینیک کسب و کار

قرارداد مدیر فروش

نوع قرارداد با مدیر فروش باید چگونه باشد و چه ضمانتی باید از مدیر فروش گرفته شود؟ 

 

ارسال سوال 3 سال قبل
اشکان مبینی

حمید محمدی پور، کارشناس ارشد بازاریابی: اصولاً به سبب اینکه مدیران فروش در صورت جابه جایی ممکن است بخش مهمی از تیم فروش را با خود ببرند در زمینه نحوه همکاری با مدیر فروش باید بسیار دقت کرد تا منافع سازمان و مدیر فروش همزمان به شکل مناسبی تأمین شود.
 در زمینه درآمد مدیر فروش چند فاکتور مهم به صورت مستقیم تأثیرگذار هستند که از جمله آنها می توان به حقوق ثابت، پورسانت مستقیم و پورسانت از فروش کارمندان و پرسنل زیرمجموعه اشاره کرد. 
در زمینه ضمانت های مرتبط با مدیر فروش باید گفت در حال حاضر در بازار ایران در صورتی که محصولات ارزشمندی از لحاظ دارایی های سازمان در اختیار او نباشد دریافت ضمانت چندان مرسوم نیست.
 پیش از هر چیز باید از توانمندی های ایشان مطمئن شد و پس از دریافت برنامه پیشنهادی فروش ایشان براساس همان برنامه او را محک زد تا در صورتی که در مدت معین توانست براساس برنامه پیش برود به همکاری ادامه داد. می توان قرارداد مدیر فروش را به دو بخش حقوق ثابت و پورسانت متغیر (در صورت دستیابی به هدف فروش) تنظیم کرد تا هم منفعت سازمان در نظر گرفته شود و هم مدیر فروش انگیزه مناسب جهت کار را داشته باشد. 
همچنین در صورتی که دارایی خاصی از سازمان (مانند وسیله نقلیه، دارایی انبار و...) در اختیار مدیر فروش باشد می توان در مقابل از ایشان چک تضمین اخذ کرد و دارایی هایی مثل خودرو به نام شرکت باقی بماند.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی