فرسودگی شغلی - کلینیک کسب و کار

فرسودگی شغلی

حدود 10 سال است که کسب و کاری را مدیریت می کنم که بخش عمده کارمندان در این مدت ثابت بوده اند. مدتی است احساس می کنم کارمندان دچار فرسودگی شغلی شده اند. دلیل این مسئله چه چیزی می تواند باشد و چگونه می توانم با این مسئله مقابله کنم؟ 

 

ارسال سوال 3 سال قبل
سینا غلامی
فرسودگی شغلی به عبارتی یک بیماری مسری است که ناشی از استرس عاطفی و مزمن در محل کار است و افرادی که دچار فرسودگی شغلی می شوند حالتی از خستگی، ناکارآمدی، بدبینی و کاهش رضایت شخصی را از خود بروز می دهند. از آنجا که فرسودگی شغلی رابطه ای منفی و قوی با تعهد کارمندان دارد، از این رو بسیار حائز اهمیت است. دلایل فرسودگی شغلی را می توان در عواملی همچون حجم کاری زیاد، بی عدالتی در محیط کار، عدم وجود استقلال کاری، قدردانی نکردن و ضعف فرهنگی جست وجو کرد. 
یکی از راهکارهای درمان افسردگی شغلی این است که به طور مجزا علائم افسردگی را در کارمندان خود بررسی کنید و بشناسید. گام بعدی این است که کارمندان را به تعامل متفاوت با احساسات شان به جای سرکوب آنها تشویق کنید. فرسودگی شغلی انگیزه و بهره وری کارکنان را کاهش می دهد، بنابراین باید مراقب باشید و از سوی دیگر حواستان به حس بدبینی کارکنان باشد. نباید اجازه دهید بدبینی در سازمان رواج پیدا کند. سعی کنید در ملاقات هایی که با کارمندان دارید از خانه و خانواده آنها نیز سوال کنید و نشان دهید که مشکلات آنها برای شما مهم است. همچنین شما می توانید یک سیستم پیشگیری از افسردگی ایجاد کنید تا در زمان بروز علائم افسردگی درصدد جلوگیری از آن برآیید. تکنولوژی نیز می تواند به شما در کنترل فرسودگی کمک کند. سعی کنید ارزش کار کارمندان خود را برجسته تر و حلقه بازخورد مثبتی ایجاد کنید. توجه داشته باشید که این بیماری می تواند به راحتی به افراد دیگر سازمان نیز منتقل شود، پس هر چه سریع تر از شیوع آن جلوگیری و از درآمد سازمان خود حمایت کنید.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی