کاردو شیفت - کلینیک کسب و کار

کاردو شیفت

کسب‌و‌کاری دارم که برای انجام آن ناچارم برای کارمندان دو شیفت کاری تعریف کنم. از آنجا که نمی‌توانم در همه ساعات در شرکت حضور داشته باشم، برخی از کارها مطابق میل من پیش نمی‌رود. برای کنترل کارمندان در ساعت‌هایی که خودم در شرکت حضور ندارم، چه روشی را پیشنهاد می‌کنید؟ 

ارسال سوال 3 سال قبل
محمدعلی طرفی

ابتدا باید توجه داشته باشید که اگر سازمانی از همه جهات درست طراحی شده باشد، حضور یا عدم حضور رییس شرکت تاثیری در بهره‌وری افراد و انجام امور در زمان مناسب نخواهد داشت.
وقتی شیوه تعیین حقوق و دستمزد افراد نتیجه‌گرا باشد و افراد براساس بهره‌وری و کیفیت کاری که انجام می‌دهند، حقوق و پاداش بگیرند نه براساس حضورشان در شرکت، در این شرایط چه در شیفت صبح که شما به دلایل مختلف مانند جلسه، مرخصی، بیماری و غیره حضور ندارید و چه در شیفت عصر یا شب، کارها به خوبی پیش خواهد رفت. بنابراین پیشنهاد نخست ما این است که با مشورت یک کارشناس یک شیوه‌نامه حقوق و دستمزد مدرن را طراحی کرده و به اجرا دربیاورید و در اسرع وقت کارمندان را از آن مطلع کنید تا انگیزه‌های کاری آنها افزایش پیدا کند.
در مرحله بعد باید برای هماهنگی‌های بیشتر و حل مشکلات و تصمیم‌گیری‌های ضروری یک قائم‌مقام قابل اعتماد و لایق برای خود انتخاب کنید که در نبود شما تمام اموری را که برعهده‌تان است، انجام بدهد. به این ترتیب وقتی از شرکت خارج می‌شوید، دیگر هیچ نگرانی از بابت امور جاری شرکت نخواهید داشت.
در انتخاب قائم‌مقام دقت لازم را به خرج دهید تا فردی که استخدام می‌شود، توانایی مدیریت و تصمیم‌گیری در مواقع ضروری را داشته باشد و وابستگی به حضور شخص شما در شرکت به حداقل برسد.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی