مدیریت نوآوری - کلینیک کسب و کار

مدیریت نوآوری

برای یک سمت جدید سازمانی نیازمند یک فرد خلاق هستم. در چند هفته اخیر با چند نفر مصاحبه کرده‌ام، اما با اطمینان نمی‌توانم فرد دلخواهم را انتخاب کنم. برای انتخاب خلاق‌ترین فرد باید چه نکاتی را موردنظر قرار دهم؟ 

ارسال سوال 3 سال قبل
رضا عزیزی

در نظر داشته باشید که افراد خلاق انسان‌هایی با هیبت نامتعارف نیستند اما از نظر روحی و ذهنی با سایر افراد تفاوت دارند. این افراد به محرک‌ها پاسخ‌های شدیدتری می‌دهند و برای ایجاد ارتباط موثر با آنها باید نقاط قوت و ضعف شان را به خوبی بشناسید.
افراد خلاق، آزاداندیش هستند؛ اعتماد به نفس بالایی دارند؛ توانایی هدایت فردی و توانایی نفی دارند؛ کنجکاو، دقیق، پرسشگر و باریک بین هستند؛ استقلال طلبی فکری دارند؛ اشتیاق شدید و انگیزه قوی دارند؛ یکپارچه فکر می‌کنند؛ صبور، فکور و جسور هستند؛ کنجکاو و پرسشگر هستند و علاقه به یادگیری دارند؛ روحیه نقادی دارند؛ نسبت به نوآفرینی و نوآوری نظر مثبت دارند؛ آرام و آسوده خاطر هستند؛ اغلب شوخ‌طبع و بذله‌گویند؛ در گفتار و عمل بی‌تکلف هستند؛ ارتباطی عمیق و صمیمی با اطرافیان برقرار می‌کنند؛ به جزییات توجه زیادی دارند؛ ریسک‌پذیرند؛ از ارزیابی و انتقاد نمی‌ترسند و به پیشنهادات و انتقادات پاسخ می‌دهند؛ سریع تصمیم می‌گیرند؛ قدرت تخیل قدرتمندی دارند؛ خوب تجزیه و تحلیل می‌کنند و از عدم موفقیت نمی‌ترسند.
پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از آزمون‌هایی که برای شناسایی قابلیت‌ها و ویژگی‌های شخصیتی کارمندان وجود دارد، گزینه‌های مورد نظر خود را به دقت بررسی کنید. می‌توانید دو یا سه نفر را به‌صورت آزمایشی به مدت یک ماه استخدام کنید و توانایی‌های آنها را خوب بسنجید و بعد مناسب‌ترین فرد را برای سمت مورد نظرتان انتخاب کنید. فراموش نکنید که به کارگیری افراد خلاق در سازمان تان به معنای قبضه کردن آنها نیست و باید این افراد را در راستای اهداف استراتژیک خود هدایت کنید.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی