حفظ مدیر ارشد سازمان - کلینیک کسب و کار

حفظ مدیر ارشد سازمان

یکی از مدیران ارشد شرکت که قابلیت‌های فراوانی دارد و برای همکاری بلندمدت با او برنامه‌ریزی کرده‌ام، به تازگی پیشنهادی را از یک شرکت بزرگ‌تر دریافت کرده و قرار است با ما قطع همکاری کند. به خاطر محدودیت‌های مالی موجود، امکان افزایش دستمزد برای من وجود ندارد. چطور می‌توانم این مدیر را از ترک کار منصرف کنم؟ 

ارسال سوال 3 سال قبل
محسن هزار پیشه

در شیوه‌های نوین حقوق و دستمزد بهترین کاری که می‌تواند بهره‌وری کارمندان و مدیران را افزایش بدهد و میزان وفاداری آنها را به حداکثر و جابه‌جایی آنها را به حداقل برساند، این است که افراد را در سود شرکت سهیم کنید. در سیستم‌های بسیار پیشرفته کارمندان می‌توانند از نظر حقوقی به سهامداران شرکت تبدیل شوند و در سیستم‌هایی که سهامداری جزو خطوط قرمز شرکای تجاری شرکت است، طی آیین‌نامه‌ای درصدی از سود نهایی شرکت به‌عنوان پاداش به افراد پرداخت می‌شود.
پیشنهاد می‌کنیم شما هم به مدیر مربوطه درصدی از سود یا سهام شرکت را (با توجه به ابعاد شرکت) اختصاص بدهید. همچنین می‌توانید در پایان دوره مالی مبلغی را به‌عنوان پاداش به این کارمند پرداخت کنید. این مسئله باید به‌صورت قانونی، حقوقی و مشخص در قرارداد این فرد ذکر شود و در پایان سال به او تعلق بگیرد. برخی از شرکت‌ها مانند آمازون در همان بدو استخدام چند سهم از شرکت را به کارمندان پرداخت می‌کنند. این مسئله باعث می‌شود که آنها شرکت را از خودشان بدانند و در نظر داشته باشند که اگر خوب کار کنند، در سود نهایی شرکت سهیم هستند. با این‌حال در ایران بسیاری از شرکت‌ها نسبت به اینکه برای خود شریک درست کنند، حساسیت دارند. باید در نظر داشت که این روش هرچند در ایران چندان مرسوم نیست، اما یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش کارایی کارمندان و حفظ نیروهای ارزشمند سازمان است.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی