جلب اعتماد هیات مدیره - کلینیک کسب و کار

جلب اعتماد هیات مدیره

یک ماه است به عنوان مدیرعامل یک شرکت در حال ورشکستگی انتخاب شده‌ام. طرح‌هایی دارم که گمان می‌کنم می‌تواند شرکت را از بحران فعلی نجات بدهد، چطور می‌توانم نظر اعضای هیات‌مدیره را به خود جلب کنم تا به تصمیمات من اعتماد کنند؟

ارسال سوال 3 سال قبل
رنجبر

ابتدا مستندات لازم را درباره طرح‌های خود جمع‌آوری و یک گزارش کوتاه، محکم و کارشناسی تهیه کنید. در تهیه این گزارش از مشورت سایرین هم بهره بگیرید. وجود اعداد و ارقام و نمودار در این گزارش که روندها را به راحتی نمایش دهد ضروری است. متوجه باشید که برای اعضای هیات‌مدیره این مهم است که طرح‌های شما در یک دوره مشخص شرکت را از ورشکستگی نجات دهد. دادن وعده‌های بدون زمان اصلا مناسب نیست، بنابراین جدول زمان‌بندی و ارائه پیش‌بینی‌های واقع‌بینانه بسیار مهم است.
نکته دوم اینکه اگر امکان دارد با تک‌تک اعضای هیات‌مدیره ابتدا جلسات دونفری بگذارید و نظرات آنها را درباره طرح جویا شوید. سعی کنید نظرات آنها را در طرح اعمال کنید. بعد از آن جلسه عمومی هیات‌مدیره را برگزار و گزارش‌ها و طرح‌های خودتان را با قاطعیت و اعتماد به نفس ارائه کنید. با آرامش صحبت‌های همه را بشنوید و سعی کنید پاسخ افراد را به گونه‌ای بدهید که حس تقابل در آنها به وجود نیاید. قبل از برگزاری جلسه می‌توانید پرسش‌های احتمالی اعضای هیات‌مدیره را حدس بزنید و برای آنها پاسخ‌های لازم را تهیه کنید تا غافلگیری شما در جلسه به کمترین احتمال ممکن برسد. اگر در جلسه جواب پرسشی را نمی‌دانستید با اعتماد به نفس بگویید که نمی‌دانید و درباره آن تحقیق خواهید کرد. بعید به نظر می‌رسد اگر طرح‌های شما واقعا خوب باشد، بعد از چند جلسه، هیات‌مدیره طرح‌های شما را تصویب نکند. البته همواره به این موضوع هم توجه داشته باشید که شاید شما اشتباه کنید و برخی از طرح‌های شما آنقدرها هم که به آن اطمینان دارید مناسب نیستند. به نظرات جمع اعتماد کنید.

همچنین شما می توانید نسخه شنیداری این پرسش و پاسخ را دریافت کنید:

 

 

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی