مدیر جوان - کلینیک کسب و کار

مدیر جوان

یک سال است که کسب و کار کوچکی را راه‌اندازی کرده‌ام. از آنجا که کم‌سن و سال و در مدیریت کم‌تجربه هستم، با کارمندان مسن‌تر از خودم به مشکلاتی برخورده‌ام و احساس می‌کنم آن‌طور که باید و شاید به تصمیمات من احترام گذاشته نمی‌شود. چطور می‌توانم روابطم را با کارمندان مسن‌تر بهبود بخشم؟

ارسال سوال 3 سال قبل
زهرا کرد

توصیه نخست آن است که در هر حالی آرامش خودتان را حفظ کنید و صبور باشید. به هیچ عنوان و در هیچ حالتی نگذارید که عصبانیت بر شما غلبه کند. زیرا در این صورت اوضاع بدتر خواهد شد.
احترام ویژه‌ای برای افراد مسن‌تر از خود قائل شوید، به گونه‌ای که آنها این احترام را احساس کنند. حتی به صورت افراطی در برابر آنها مؤدب باشید. سالخوردگان این موضوع را دوست دارند و همین امر موجب خواهد شد بیشتر با شما همکاری کنند. نکته بعدی آن است که سعی کنید مسیر گفت‌وگوهایتان را به سمتی هدایت کنید تا آنچه خواست شما است در قالب پیشنهاد از سوی آنها بیان شود، بلافاصله از پیشنهاد آنها تشکر کنید و در ادامه بحث بگویید: همانطور که شما پیشنهاد دادید و بسیار هم ارزنده است، به نظر می‌رسد باید این اقدامات صورت گیرد. در این شرایط کارمندان مسن‌تر در موقعیتی قرار می‌گیرند که کار را به نحو احسن انجام دهند و احساس خوبی هم از انجام آن خواهند داشت. دائماً از آنها به خاطر ارائه پیشنهاد و کاری که انجام می دهند سپاسگزاری کنید و بیان کنید که وجود آنها چقدر برای شرکت ارزشمند است. توصیه بعدی آن است که خودتان را همواره برای شنیدن حرف‌های آنها مشتاق نشان دهید. این اشتیاق رابطه خوبی را میان شما برقرار خواهد کرد. افراد دوست دارند که جدی گرفته شوند و به حرف‌های آنها گوش داده شود.

 همچنین شما می توانید نسخه شنیداری این پرسش و پاسخ را دریافت کنید:

 

 

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی