مدیریت غیبت کارمندان و تاثیر آن در کسب و کار - کلینیک کسب و کار

مدیریت غیبت کارمندان و تاثیر آن در کسب و کار

کسب و کاری دارم با حدود 20 نفر کارمند. اخیراً غیبت های مکرر کارمندان برایم دردسرساز شده است. از طرفی به شدت از رفتار کارمندانم عصبانی هستم و از سوی دیگر توان جایگزین کردن آنها را با نیروهای جدید ندارم. می گویید چه کار کنم؟ 

ارسال سوال 3 سال قبل
محمدعلی طرفی

حضور منظم کارمند در شرکت به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ عواملی چون محیط کاری، میزان درآمد کارمند و علاقه او به شغلش. اگر بتوانیم محیط کاری را به شکلی سازماندهی کنیم که کارمندان خودشان تمایل به حضور زودتر در محل کار و ترک دیرتر آن پیدا کنند، آن وقت دیگر شاهد غیبت‌های مکرر آنها نخواهیم بود. 
بسیاری از مدیران فکر می‌کنند ایجاد نظم در محیط کاری و اینکه کارمندان سر ساعت مشخصی کارت بزنند و ورود و خروج خود را ثبت کنند، بهترین شیوه برای مدیریت است. همین مسئله باعث می‌شود که محیط کار به محلی مانند سربازخانه تبدیل شود و کارمندان در نخستین فرصت ممکن از آن فرار کنند. برای اجتناب از این مسئله و در عین حال، بازگرداندن نظم به محیط کار، توصیه می‌کنیم افراد را در سمت‌هایی قرار بدهید که به آن علاقه داشته باشند. یک محیط کاری مفرح و جذاب ایجاد و سیستم دستمزد افراد را به‌گونه‌ای سازماندهی کنید که علاوه بر بهره‌وری، به حضور منظم افراد در محل کار هم مرتبط باشد. توصیه نمی‌کنیم که دائما در حال جریمه کردن افراد به خاطر غیبت‌هایشان باشید، هرچند این رویکرد ممکن است در برخی مواقع لازم باشد. به جای این کار، پاداش‌هایی را برای حضور منظم در محل کار در نظر بگیرید. به این ترتیب کارمندان به دلیل اینکه کارشان را دوست دارند، به محیط کاری خود علاقه‌مندند و همچنین می‌دانند که حضور منظم‌شان در محل کار درآمدشان را افزایش می‌دهد، برای حضور منظم انگیزه پیدا می‌کنند. 

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی