مشکلات پاداش در کسب و کار - کلینیک کسب و کار

مشکلات پاداش در کسب و کار

صاحب کسب و کاری با 20 کارمند هستم. تصمیم دارم به تعدادی از آنها پاداش بدهم. چه کار کنم که این کار مشکلی در شرکت ایجاد نکند و میان کارمندان اختلاف نیندازد؟ 

ارسال سوال 3 سال قبل
سید حامد ایرانپور

در گام اول بهتر است براساس یک شیوه حقوق و دستمزد مدرن عمل کنید که علاوه بر دستمزد ثابت شامل پاداش و کارانه براساس جدول امتیازبندی نیز می‌شود. این جدول معیارهای مختلفی را دربرمی‌گیرد؛ مواردی چون انضباط، بهره‌وری، ارتباط موثر با دیگر کارمندان، پست و مسئولیت سازمانی، حیاتی بودن شغل برای شرکت، خلاقیت در طول کار، پشتکار، اضافه‌کاری و... این معیارها بعضا عمومی است و گاه نیز برای شرکت‌های مختلف، فرق می‌کند. 
همیشه درصدی از درآمد شرکت را به‌ صورت پاداش در نظر بگیرید تا کارمندان احساس کنند از عواید کسب‌و‌کار منتفع هستند. اگر شرکت بزرگی دارید، معیارهای اعطای پاداش باید توسط مدیران میانی بررسی شود و در مورد سازمان‌های کوچک، خود مدیر تصمیم‌گیرنده است. جدولی را تهیه کنید و کارمندان را براساس هر یک از این معیارها از یک تا 10 رتبه‌بندی کنید. در پایان پاداش را براساس امتیاز کارمندان به آنها بدهید. تمام جزییات این امتیازبندی باید به اطلاع کارمندان برسد. به این ترتیب کسانی هم که پاداش نمی‌گیرند، در آینده وضعیت خود را بهبود می‌دهند.

همچنین شما می توانید نسخه شنیداری این پرسش و پاسخ را دریافت کنید:گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی