تقویت روحیه کار تیمی - کلینیک کسب و کار

تقویت روحیه کار تیمی

کسب و‌کاری دارم که به‌شدت نیازمند انجام کارها به‌صورت تیمی است؛ با این حال کارمندانم در این زمینه بسیار ضعیف عمل می‌کنند و اغلب با هم مشکل دارند. برای حل این مسئله باید چه کار کنم؟ 

 

ارسال سوال 4 سال قبل
محسن هزار پیشه
در نظر داشته باشید که انجام کارهای تیمی به روحیه افراد بازمی‌گردد، بنابراین در زمان استخدام کارمند باید این مسئله را در نظر داشته باشید. با این حال برای بهبود اوضاع سه روش را در پیش بگیرید: 
کتاب‌های آموزشی را که در حوزه کار تیمی نوشته شده، تهیه کنید و هم خودتان و هم کارمندان‌تان آنها را مورد مطالعه قرار دهید. به‌عنوان مثال می‌توانیم به شما کتاب «پنج دشمن کار تیمی» را معرفی کنیم. رهنمودهای این کتاب‌ها را مورد استفاده قرار دهید تا به تدریج روحیه کار تیمی در شرکت شما ایجاد و تقویت شود.
 برای انجام کارها یک پاداش گروهی تعیین کنید تا اگر تیم موفق به انجام کار شد، اعضای آن به‌صورت جمعی به پاداش دسترسی پیدا کنند. به این ترتیب منفعت جمعی نسبت به منافع شخصی در اولویت قرار می‌گیرد و افراد گروه برای موفقیت هر چه بیشتر یکدیگر تلاش می‌کنند. یک پروژه هیجانی و احساسی را برای گروه‌ها تعریف کنید و آنها را به ماموریت خارج از محیط کاری بفرستید. 

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 4 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی