تبلیغات مقایسه ای  - کلینیک کسب و کار

تبلیغات مقایسه ای 

مدیریت چندین حوضچه پرورش ماهی را برعهده دارم. کسب وکار علاوه بر عرضه محصول زنده، آنها را در بسته بندی های مختلف منجمد و به بازار عرضه می کند. بازار محصولاتی که کسب وکارم تولید می کند، پررقیب است و طبق تحقیقات به عمل آمده جزو نخستین انتخاب مشتریان نیز محسوب می شود. چند وقتی  است با مشورت مشاوران بازاریابی تصمیم به اجرای تبلیغات گرفته ایم. آنها عنوان می کنند که بهتر است از شیوه تبلیغات مقایسه ای استفاده کنید و کیفیت محصولات را با رقبا مقایسه کنیم. به نظرتان شیوه پیشنهاد شده مناسب محصولات کسب وکار ما خواهد بود، لطفا در این باره راهنمایی کنید؟ 

ارسال سوال 3 سال قبل
محسن هزار پیشه
هدف اصلی تبلیغات مقایسه ای اعلام، تثبیت خدمت و کیفیتی ا ست که کسب وکاری دارد و مابقی رقبا از ارائه آن ناتوان هستند. به نوعی کسب وکاری از این شیوه بهره برداری می کند که محصولاتش علاوه بر قابلیت اولیه، فاکتوری جدا برای عرضه به مخاطبان دارد. اگر کسب وکار با تحقیقات مختلف مطمئن است که برندش نخستین بازار است، بهتر است از این شیوه استفاده نکند چون در این حالت کسب وکار برای محصولات خود رقبایی را در ذهن مخاطبان شکل می دهد و به این صورت اعتبار خود را کاهش می دهد اما اگر کسب وکاری که مخاطبان همیشه آن را به عنوان برندی چالش گر در بازار می شناسند، می تواند با بهره برداری از این شیوه مزایای زیادی را به دست بیاورد. همچنین استفاده از این شیوه تبلیغاتی خطراتی هم دارد. برند چالش گری که می خواهد از این شیوه بهره برداری کند، باید مراقب باشد در حالت مقایسه با رهبر بازار چیزی نگوید که نتواند به آن عمل کند چون در این حالت بازار علیه آن خواهد شد و تبلیغات به ضد تبلیغاتی در برابر آن تبدیل می شود.
از طرفی نام بردن مستقیم از رقیب در تبلیغات مقایسه ای امکان دارد، به یک باره نظر مخاطبان را به سمت برند رقیب جلب کند و همین موضوع باعث شکایت آن شود. در این حالت امکان دارد، برند رقیب پیامی اعتراضی در بازار منتشر کند و جنگ تبلیغاتی شکل بگیرد. بنابراین کسب وکارها باید مراقب باشند و با در نظر گرفتن تمامی جوانب تبلیغات مقایسه ای از این سبک تبلیغاتی بهره برداری کنند و بدون مطالعه به انجام آن اقدام نکنند.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی