طراحی لوگو - کلینیک کسب و کار

طراحی لوگو

تصمیم دارم کسب و کاری را در زمینه واردات تجهیزات کامپیوتری راه‌اندازی کنم. می‌خواهم لوگوی مناسبی را برای کسب  و کارم سفارش بدهم. چه توصیه‌هایی برای من دارید؟

ارسال سوال 3 سال قبل
مهناز صفدری

طراحی لوگو یکی از مهم‌ترین و در عین حال پیچیده‌ترین فعالیت‌های گرافیکی است. طراحانی وجود دارند که تخصص آنها طراحی لوگو است و برای این منظور نیز دستمزدهای قابل توجهی را طلب می‌کنند.
توصیه اول ما آن است که از هزینه کردن برای این منظور دریغ نکنید. دوم آنکه تا حدودی این کار سلیقه‌ای است. نمونه کار افراد مختلف را ببینید و براساس سلیقه خودتان یکی از این طراحان را انتخاب کنید.
سپس می‌توانید کار و ویژگی‌های شرکتتان را برای طراح توضیح دهید و بقیه کار را به طراح بسپارید. از وی بخواهید یکسری اتود یا طرح اولیه برای شما تهیه کند و از میان آنها یکی را انتخاب کنید.
برای این انتخاب توجه داشته باشید که شرکت شما ممکن است روزی بسیار بزرگ شود بنابراین نباید لوگویی را انتخاب کنید که برای یک شرکت معظم مناسب نباشد. این موضوع را از ابتدا به طراح هم منتقل کنید.
همچنین چون فعالیت شما بین‌المللی است و در زمینه واردات فعالیت می‌کنید باید لوگو هم برای بازار داخلی قابل فهم و معنی‌دار باشد و هم در عرصه بین‌المللی قابل ارائه باشد.
توصیه آخر آنکه به هیچ عنوان عجله نکنید و از مشورت افراد دیگر هم برای انتخاب نهایی بهره ببرید. نگاه کردن به لوگوی شرکت‌های رقیب هم می‌تواند بسیار مناسب باشد؛ هم رقبای داخلی و هم شرکت‌های بین‌المللی. برای این کار وقت بگذارید.

همچنین شما می توانید نسخه شنیداری این پرسش و پاسخ را دریافت کنید:

 

 

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی