سیستم فروش تلفنی - کلینیک کسب و کار

سیستم فروش تلفنی

یک سیستم فروش تلفنی برای شرکتم راه‌اندازی کرده‌ام که درکنار سیستم فروش سنتی، منجر به فروش بیشتر شرکتم شود. تبلیغات نسبتا خوبی هم انجام داده‌ام، اما فروشم تغییری نکرده. چه کمکی می‌توانید به من بکنید؟ 

ارسال سوال 4 سال قبل
حسین عبدالملکی

چند اشکال ممکن است در سیستم شما وجود داشته باشد. نخست آنکه نوع تبلیغات شما مناسب نبوده است. تبلیغات کالا برای فروش تلفنی ملاحظات خاص خود را دارد. برای مثال چون مشتری از نزدیک کالا را نمی‌بیند، بسیار مهم است که عکس کالای شما در ابعاد مختلف با کیفیت بالا درآگهی شما وجود داشته باشد. ابعاد کالا هم باید دقیقا روشن باشد یا با چیزی که برای مخاطب اندازه مشخصی دارد مثل اجزای بدن انسان، مقایسه شود. همچنین مشخصات فنی و قیمت دقیق باید در کنار ویژگی‌های اصلی که ممکن است در شعار یا تیتر آگهی شما آمده باشد، ذکر شود. علاوه براین رسانه‌های مکتوب برای این منظور بهتر ازسایر رسانه‌ها عمل می‌کنند. به ابزارهای مکمل مانند سایت نیز توجه داشته باشید. اگر درکنار آگهی‌های شما افراد بتوانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت مراجعه کنند، کارآمدی سیستم شما بسیار بیشتر می‌شود.
نکته دیگر آن است که فروش تلفنی هم مانند سایر شیوه‌ها ملاحظات خاص خود را دارد و اپراتورهای شما باید دراین باره آموزش ببینند. چند کتاب خوب هم دراین زمینه در بازار وجود دارد و مطالب اینترنتی فراوانی هم دراین زمینه موجود است. اپراتورهای خود را تشویق کنید این مقالات را مطالعه کنند. همچنین اطلاعات اپراتورهای شما باید از کالایی که می‌فروشند بسیار زیاد باشد و بتوانند بدون مکث به پرسش‌های مشتری پاسخ دهند تا اعتماد وی جلب شود. روابط عمومی خوب و خوش صحبتی باید جزو لاینفک توانایی‌های اپراتورهای شما باشد. درضمن فروشندگان شما باید انگیزه داشته باشند. برای اپراتورهای خود پورسانت تعیین کنید. به‌طوری‌که هرچه بیشتر بفروشند، درآمد آنها بیشتر شود. نکته سوم هم سیستم فنی شماست. شماره‌های کوتاه چهاررقمی و همچنین اشغال نبودن خط تلفن و منتظر نگه نداشتن مشتری پشت خط هم می‌تواند بسیار مهم باشد.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 4 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی