مدیریت فروش در کسب و کار - کلینیک کسب و کار

مدیریت فروش در کسب و کار

 به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده ام که برای پیشرفت به شدت به مهارت های فروش کارمندان متکی است، اما به دلیل محدودیت های مالی هنوز نتوانسته ام مدیر فروش مورد نظرم را استخدام کنم و در حال حاضر خودم مدیریت تیم فروش را بر عهده دارم. چه کار کنم که بهترین نتیجه را بگیرم؟ 

ارسال سوال 4 سال قبل
حسین عبدالملکی

فراموش نکنید که وجود یک مدیر فروش قوی و حرفه‌ای در شرکت شما بسیار حیاتی است و باید هر چه سریع‌تر مدیریت این بخش را به یک فرد لایق واگذار کنید.
اما به یاد داشته باشید که مدیران فروش حرفه‌ای هیچ‌گاه از شما حقوق ثابت نمی‌گیرند یا به ندرت درخواست مبلغ ثابت دارند. این افراد به دلیل توانایی بالا می‌توانند درآمد بسیار بیشتری را از طریق پورسانت به دست بیاورند.
شما به راحتی می‌توانید یک مدیر فروش خوب پورسانتی استخدام کنید و مبلغ پورسانت را هم بالا در نظر بگیرید.
حتی می‌توانید به‌صورت پله‌ای پورسانت را افزایش دهید. به این ترتیب که هر چه فروش بیشتر باشد، پورسانت هم افزایش پیدا می‌کند. در این شرایط انگیزه مدیر فروش هم بسیار زیاد خواهد شد. در شکل سیستماتیک‌تر پورسانت را می‌توانید به‌گونه‌ای تعیین کنید که مدیر فروش خودش پورسانت فروشندگان نهایی را نیز پرداخت کند.
بنابراین شما سهمی از مبلغ کالا را به‌عنوان پورسانت به مدیر فروش پرداخت می‌کنید و مدیر فروش بابت حق مدیریت خودش بخشی از این پورسانت را برمی‌دارد و مابقی به فروشنده نهایی پرداخت می‌شود.
شما در این سیستم هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. به این ترتیب، اگر فروشی رخ داد، از محل فروش و سود خودتان پورسانت می‌دهید و اگر هم اتفاقی نیفتاد، هزینه چندانی را متحمل نشده‌اید.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 4 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی