مزایای استفاده از شبکه اجتماعی در کسب و کار - کلینیک کسب و کار

مزایای استفاده از شبکه اجتماعی در کسب و کار

کسب وکار کوچکی دارم که به صورت محلی فعالیت می کند. قصد دارم با استفاده از شبکه های اجتماعی و وب سایت ها، وضعیت بازار خدماتم را بررسی کنم. پیشنهاد می کنید چه کار کنم که بهترین نتیجه را بگیرم؟

 

 

ارسال سوال 4 سال قبل
حسین عبدالملکی

تحقیقات بازار امری مهم و پیچیده است. روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری حجم و ارزش بازار، نیاز مشتریان و... وجود دارد. استفاده از اینترنت و فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی، تحقیقات میدانی، تحقیقات کتابخانه‌ای، انواع نظرسنجی، کارشناسان خبره و... روش‌های معمول هستند. استفاده از هرکدام از این روش‌ها یا استفاده ترکیبی از آنها به نوع محصول و بازار بستگی دارد. روشی که برای یک بازار و محصول جواب می‌دهد، ممکن است برای دیگری مناسب نباشد. با توجه به اینکه به‌صورت محلی فعالیت می‌کنید، شاید استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خیلی مناسب نباشد. شناسایی بازارهای ملی و بین‌المللی که بسیار بزرگ هستند و امکان تحقیقات میدانی در سطح گسترده در آنها وجود ندارد، از طریق آنلاین بهتر جواب می‌دهد، اما درخصوص یک بازار محلی تحقیقات میدانی بسیار دقیق‌تر و سهل‌تر است. توصیه ما این است که وضعیت بازار خودتان را از طریق نظرسنجی و گفت‌وگو با افراد و مشتریان در محل پیش ببرید، اما اگر همچنان اصرار به استفاده از شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها دارید، ابتدا باید کاربرانی را که در منطقه موردنظر شما زندگی می‌کنند شناسایی کنید. 
این موضوع خودش چالش بزرگی است که به راحتی حل نمی‌شود. یکی از روش‌ها این است که سایت‌هایی که دارای طبقه‌بندی محله‌ای هستند مانند www.dabi.ir را انتخاب و درخواست کنید در صورتی‌که کاربر روی محله شما کلیک کرد، آگهی شما نمایش داده شود. لینک آگهی را به وب‌سایت خودتان برقرار کنید.
اگر کاربر روی آگهی شما کلیک کرد و به سایت شما هدایت شد، در آنجا وی را ترغیب کنید که به پرسش‌های موردنظر شما پاسخ دهد و برای وی جایزه در نظر بگیرید. بدیهی است هرچقدر جایزه شما ارزشمند‌تر باشد، امکان شرکت در نظرسنجی شما بیشتر خواهد بود. دقت در طراحی پرسش‌ها هم بسیار مهم است. سعی کنید به گونه‌ای پرسش‌ها را طراحی کنید که با هدف شما کاملا هماهنگ باشد.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 4 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی