مقابله با رقیب - کلینیک کسب و کار

مقابله با رقیب

صاحب یک شرکت خدماتی هستم که در طول مدت کوتاهی که از فعالیت شرکت می‌گذرد، توانسته است مشتریان ثابتی را برای خود دست و پا کند، اما به تازگی در محله‌ای که خدمات ارائه می‌دهم، یک شرکت رقیب مشغول به کار شده که با تبلیغات توانسته مشتریان من را به سمت خودش جذب کند. برای مقابله با این رقیب چه کنم؟ 

 

 

ارسال سوال 4 سال قبل
امیر محمدی

درست است که شما توانسته‌اید در مدتی کوتاه مشتریانی را برای خود دست و پا کنید، اما به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر خدماتی که ارائه می‌دهید، به قدر کافی خوب و راضی‌کننده بود، دیگر با ورود رقیب جدید با تبلیغات خوش آب و رنگ، مشتریان خود را از دست نمی‌دادید. 
بنابراین باید شیوه‌هایی را به کار گیرید که مشتریان شما را تبدیل به مشتریان وفادار کند. این شیوه‌ها می‌تواند مواردی چون تخفیف‌های دوره ای، ارسال کارت تبریک به مناسبت‌های مختلف، اشانتیون‌های تبلیغاتی و سایر شیوه‌های تکریم و احترام به مشتری را  شامل شود. 
پیشنهاد می‌کنیم به‌عنوان یک مشتری از خدمات رقیب خود استفاده کنید و ببینید از الف تا ی چه کارهایی را انجام می‌دهد. ببینید قیمت خدمات او چقدر است و چطور با مشتری برخورد می‌کند و چه امکانات ویژه‌ای را به او ارائه می‌دهد. هر بخشی از این فرآیند برای شما جذاب بود، همان را در کار خود پیاده کنید. 
اگر پیش از این به خاطر نداشتن رقیب برای تبلیغات خود برنامه‌ریزی نداشتید، از این به بعد باید بخشی از درآمد خود را صرف تبلیغات کنید. شیوه‌های تبلیغاتی رقیب را شناسایی کنید و نقاط ضعف او را به نقاط قوت خود تبدیل کنید. 
برای تبلیغات باید شیوه‌های نوین تبلیغاتی را در نظر بگیرید. بهتر است به سراغ شیوه‌های غیرمتعارفی بروید که شرکت رقیب به آن توجهی نشان نمی‌دهد. به این ترتیب می‌توانید نظر مشتریان محلی را به خود جلب کنید؛ به‌گونه‌ای که خود مشتریان کار شما را تبلیغ کنند و به رسانه‌ای برای تبلیغ کسب‌و‌کار شما  تبدیل شوند. 

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 4 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی